Can Dündar : Sivas Katliamı Belgeseli

Sivas Katliamdan önce Türkiye sıcak bir yaz yaşadı. 17 Nisan 1993 te cumhurbaşkanı Özal kalp krizi geçirdi.16 mayısta yerine Demirel seçildi. 26 mayısta Aziz Nesin tehlikeli bir işe girişti. Hz Muhammede ve Kuranı Kerime hakaret ettiği gerekçesi ile islam dünyasını ayağa kaldırdı. Bu girişim yurt çapında protesto edildi . 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal Şenlikleri Madımak Otelinin yakılması ve 33 yazar, şair, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetti bu olaya sivas katliamı diyoruz. Belgeselizle.org

aziz nesin denen köpek bugün olsa onu mahvederim arşivlerden arif sağ denen itin kurşunlarıyla ölen oteldekilerin otopsisini yapsınlar ölenler arif sağın kurşunlarıyla öldü yanarak değil sivasta alevi sünni meselesi yok ayıptır.

bekir polat 09.07.2014 13:47

öncelikle sivasa davet edildiler!!! kaldı ki kardeş kardeş yaşıyan insanlar bu davranışları sergiliyorsa vay memleketimin haline. Kahrolsun laiklik, şeriat isteriz die bağıran yobazlar bunu 60 70 sene önce yapsalardı keşke!!!

kaan 14.09.2012 21:28

peki sizce doğrumu bir cuma günü ezan'ı şerif okulurken bir gurup adı tiyatrocu adı altın da ki gurup ezan okunur ken şarnatanlığa soyunsun olay çıkarsın ve dine saygım var diyen aziz nesin bu olaya neden müdale etmedi? ben söyleyim çün kü orda olay yaratmak için sivasa gitdiler ve o çirkin amelnerine de ulaştılar dahası sivasın adını böylenikle lekelemek isteyişleri neden di orda içiçe yaşayan alevi ve sunileri birbirine düşürüp ayrılıkcılık çıkarmak peki neden sivas niye ankara değil? lütfen beyler orası sivas orda insanlar kaedeş kardeş yaşıyor böyle polimiklere girmeyin bunlar basit şeyler orda yaşayanlara saygı gösterelim.

erol yılmaz 10.09.2012 14:30
Email: